Czy to się opłaca? Konto Getin Bank z karnetem do obiektów sportowych OK system

Poleć jak inni znajomym:

Jeżeli Twój pracodawca nie zapewnia Ci karty multisport benefit, OK system lub jakiegoś innego systemu dostępu do obiektów sportowych w Twoim mieście, a jesteś aktywny sportowo. Możesz wziąć sprawy w swoje ręce i założyć konto w banku Getin Noble Bank S.A. Konto Fitness Getin Online oferuje 0 złotych za otwarcie konta, 0 pln za przelewy internetowe, 0 zł za dostęp do banku poprzez aplikację Getin Mobile + dostęp do 3500 obiektów sportowych na terenie całej Polski za darmo. Tak, tak wszystko za 0 złotych standard, więc gdzie jest haczyk? Analiza poniżej

Getin Fitness konto

Czy oferta Getin Noble Bank Fitness z kartą OK system się opłaca?

Karnet z dostępem do obiektów sportowych takich jak siłownie, baseny, szkoły tańca oczywiście będzie kosztować nas 49 złotych miesięcznie, oczywiście po spełnieniu pewnych warunków.

Promocja zakończona, ale jest konkurencyjna oferta wraz z pakietem medycznym:

W porównaniu do karnetów na siłowniach, które oscylują powyżej 100 złotych za miesiąc + możliwości pójścia na basen również w ramach tej karty cena wydaję się być sensowna. Przy czym Multikarnetu Active Premium OK System jest ważny przez pół roku co oznacza że kartę mamy tylko na 6 miesięcy, a sama umowa z bankiem będzie obowiązywać przez 24 mc i tak poniżej przedstawiam proste obliczenia opłacalności tego konta:

Aby nie zapłacić miesięcznej opłaty 9,99 PLN trzeba mieć minimum 1000 złotych wpłaty w ciągu jednego miesiąca oraz należy wykonać płatności kartą za minimum 400 złotych.

Załóżmy że zakładamy konto tylko na 6 miesięcy i nie będziemy spełniać powyższego warunku wtedy do każdego miesiąca posiadania konta musimy doliczyć 9,99, czyli karnet kosztuje nas 58,99 więc nadal się opłaca, ale jeżeli w ciągu od 7 miesiąca – 12 miesiąca od otwarcia konta zdecydujemy się zerwać umowę z bankiem wtedy zapłacimy karę w wysokości 216 złotych.

Wtedy do każdego miesiąca korzystania z usługi musimy doliczyć 216/6=36 złotych co daje 58,99+36 = 94,99 złotych za miesiąc jest to nadal poniżej ceny za karnet.

Sytuacja wygląda lepiej jak przez rok utrzymamy nasze konto, ponieważ rozwiązanie umowy pomiędzy 12, a 24 miesiące skutkuje naliczeniem opłaty 108 złotych więc:

58,99 złotych bez aktywności konta + (6 miesięcy już bez karnetu * 9,99)/6 + kara 108/ 6z = 86,98 miesięcznie za karnet

Informacje o obiektach dostępnych dzięki Multikarnecie znajdziesz na stronie oksystem.pl, a o inne rzeczy możecie spytać konsultanta, który zadzwoni po wypełnieniu formularza.

Reasumując ofertę z zakończoną już promocją konta sportowego:

W mojej opinii wynikającej z analizy oferty getin banku z ok system zamiast umieszczać 49 złotych z indeksem 1 w ofercie hasło powinno brzmieć:

PROMOCJA zakończona z kartą do obiektów sportowych dziś za 86,98 miesięcznie

*przy założeniu nie korzystania z konta i zamknięciu go po roku.

ale jak wszyscy wiemy nigdy czegoś takiego nie zobaczymy, bo żaden dział marketingu/sprzedaży nie wyrazi zgody na takie zaprezentowanie oferty.

Sprawdź konkurencje karty multisport i ok systemu wraz z pakietem medycznym:

Poleć jak inni znajomym:

Jedna myśl na temat “Czy to się opłaca? Konto Getin Bank z karnetem do obiektów sportowych OK system

  1. U mnie w pracy jest karta OK System z motivizer i jestem zachwycona jej możliwościami. Dlatego wydaję mi się, że ta oferta jest bardzo korzystna i warto z niej skorzystać – w końcu płaci się niecałe 90 zł, a ma się wstęp do większości obiektów sportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *