mbank-ktore-ekonto-wybrac-

4 wersje ekonta w mBanku porównanie – które wybrać?

Poleć jak inni znajomym:

Nowi klienci którzy chcą założyć ekonto w mBanku mają obecnie do wyboru 4 rodzaje ofert tego samego na pierwszy rzut oka konta. Do wyboru mamy klasyczne ekonto | ekonto mobilne | ekonto dla młodych oraz ekonto dla harcerzy. Które z nich wybrać by odpowiadało naszym potrzebą? Poniżej streszczenie najważniejszych informacji o każdym z ekont.

Od marca 2016 mBank uprosił swoje konta do dwóch – więcej o dwóch nowych ekontach standard i plus w tym wpisie.

EKONTO – standardowa oferta – otwórz

Jest to standardową oferta znana od lat czyli 0 złotych za otwarcie i prowadzenie rachunku. Darmowe przelewy krajowe zewnętrzne i wewnętrzne przez Internet. Brak opłat za wypłaty w złotówkach z bankomatów sieci: Euronet, BZ WBK, Cash4You, eCard. Jest ich około 6200 w całej Polsce, warto się rozejrzeć po własnej okolicy czy tam stoją. Jeżeli wydamy minimum 100 zł na zakupy w ciągu miesiąca to nic za nią nie zapłacimy w innym przypadku potrącone nam zostanie 4 złote. Dostępne przelewy na telefon i Facebook’a

EKONTO MOBILNE – 4% dla środków – wybieram 

Ekonto mobilne wyróżnia się 4% oprocentowaniem trzymanych tam środków pieniężnych, niestety tylko do 3000 złotych. Powyżej tej kwoty pieniądze nie są już oprocentowanie, ale oczywiście możemy założyć lokatę – mLokata. mBank nie jest zazwyczaj liderem oprocentowania dlatego warto skorzystać z naszej porównywarki lokat by wybrać obecnie najlepszą lokatę. Darmowa karta bez żadnych warunków tak jak w przypadku konta dla mlodych oraz ekonta standardowego i ekoncie dla harcerzy.

EKONTO DLA MŁODYCH – darmowe wszystkie bankomaty

Jeżeli wydamy minimum 200 złotych na zakupy w ciągu miesiąca to koszt karty debetowej wyniesie 0 złotych w innym przypadku zapłacimy 4 złote. Zaletą są w odróżnieniu do klasycznego ekonta wszystkie darmowe bankomaty. Dodatkowym argumentem by je założyć może być 25% rabat na wybrane kursy językowe.

EKONTO DLA HARCERZY – opłacanie składek ZHP – otwórz

Oryginalna oferta dla młodych osób poszukujących swojego pierwszego banku i będących harcerzami mBank zobowiązuje się opłacać składki Związku Harcerstwa Polskiego w wysokości 50 złotych co rok. Konto jest również dostępne dla osób od 13 roku życia. Aby zyskać rok rocznie 50 złotych trzeba spełnić kilka warunków. Pierwsze 50 zł otrzymuje się po 60 dniach od otwarcia rachunku – wystarczy, że wydamy kartą kwotę min. 100 zł. Kolejne 50 zł otrzymasz po każdych kolejnych 12 miesiącach od otwarcia rachunku – wystarczy, że w każdym miesiącu w ciągu całego roku zapłacisz kartą do rachunku minimum 3 razy na obojętnie jaką kwotę. Ale żeby nie płacić za kartę 4 złotych (osoby od 18 r. życia, w przypadku osób 13-19 lat izzy konto karta jest darmowa), należy tak czy siak miesiąc w miesiąc wydawać 100 złotych na zakupy. Myślę że nie powinien to być problem dla przedsiębiorczego harcerza. 

Mam nadzieję że artykuł pomógł poznać różnice między kontami i wybrać jedną z 4 dostępnnych opcji. Linki do założenia kont: ekonto <|> ekonto mobilne <|> ekonto dla młodych <|> ekonto dla harcerzy.

Opisane rodzaje kont i stawki obowiązują w dniu pisania tego artykułu czyli 25 września 2014 r.

Poleć jak inni znajomym:

3 myśli na temat “4 wersje ekonta w mBanku porównanie – które wybrać?

  1. eKonto w mbanku to dosyć przyzwoita oferta na rynku. Oczywiście nie wszystko jest darmowe lub trzeba trochę się nagimnastykować żeby nie płacić. Jednak każdy bank pobiera jakieś opłaty. Ważne jest to, żeby te opłaty były jak najniższe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *