konto bankowe ROR BNP Paribas opinia

Warto? 70 zł za konto BNP Paribas + 3% cashback – analiza – II edycja

Poleć jak inni znajomym:

II edycja promocji została zaakończona za założenie konta w BNP Paribas z premią 70 zł. opierała się na tych samych warunkach co poprzednia. Teraz w III edycji można otrzymać 100 PLN.

Aby zgarnąć 70 złotych w II edycji (obecnie trwa III) należało:

Do dnia 9 marca 2015 roku wydać kartą do konta min. 150 złotych z tym że nie będą brane pod uwagę płatności anulowane [kupiliśmy towar i zwracam go, a pieniądze wracają na konto], a płatność uznaje się za dokonaną z chwilą jej zaksięgowania w systemie BNP Paribas.

Tak to tyle, dodatkowo za zakupy płacąc kartą debetową wydaną do konta wybierając płatność PayU w Internecie [m.in. Allegro] otrzymujemy 3% zwrotu. Na przykład kupujemy pralkę za 1000 złotych otrzymany 30 złotych zwrotu.

Aby mieć darmowe konto w 100% musimy jednak spełnić kilka prostych warunków o czym poniżej.

>> NOWA PROMOCJA – OTWÓRZ KONTO Z PREMIĄ 100 ZŁ < do 15 maja 2015<

 

 Ogólne warunki Konta BNP Paribas z premią 70 zł

Aby ikonto było w 100% darmowe w ciągu miesiąca musi spełnić kilka warunków.

 • Wpływ minimum 1000 zł miesięcznie – inaczej 9 złote miesięcznie
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów BNP Paribas i za 4 pierwsze wypłaty z innych bankomatów w Polsce
 • 0 zł za wydanie karty debetowej BNP Paribas przy miesięcznych transakcjach kartą powyżej 200 zł lub w przypadku posiadania karty kredytowej (trzeba ją dodatkowo zamówić). W przeciwnym razie miesięczna opłata 6 zł.

Dla ciekawskich fragment regulaminu strona 5 dostęnego tutaj:

Fragment tabeli z oprocentowanie iKonta strona 5
Fragment tabeli z kosztami iKonta strona 5.

Zasady 3% money back:

 • Maksymalna kwota zwrotu w ciągu 1 miesiąca to 50 zł i max 600 zł. w ciągu roku.
 • Warunkiem uruchomienia funkcji Money back są miesięczne wpływy na konto min. 1000 zł
 • 3% zwrotu otrzymuje się za płacenie na stronach internetowych gdzie obowiązuje system PayU m.in. Allegro, pyszne.pl, Satrurn, Agito, Meble VOX
 • Aby transakcja była objęta cashback trzeba wybrać na ekranie formy płatnośći kartę debetową, którą dostajemy wraz z iKontem BNP Paribas. Premia wpada na nasze konto za miesiąc poprzedni
 • Transakcje wyłączone z premii:

  Za tego rodzaju transakcji nie otrzymany zwrotu 3%
  Za tego rodzaju transakcji nie otrzymany zwrotu 3%

Czy opłaca się otwarcie iKonta wyłącznie dla premii?

Po naszej analizie konto opłaca się wtedy gdy będzie ono naszym głównym kontem, bo opłaty przy nie używaniu konta po około 4 miesiącach przerosną otrzymaną premię.

[zysk 70 zł] /dzielone na/ [15 zł opłat za prowadzenie konta] gdy nie spełnimy warunku wydania min. 200 zł kartą oraz wpływu 1000 zł miesięcznie = 4 miesiące bez aktywności i zysk wynosi tylko 10 złotych.

Oczywiście jeżeli będziemy dużo kupować na przykład na Allegro zysk wynosi o wiele więcej. Aby otrzymać maksymalną premię w ciągu miesiąca trzeba wydać 1666,6 złotych na zakupach online * 0,03 = co da nam: 49,99

 

Częste pytania o promocję ikonta BNP Paribas:

Czy od premii i money back’u musze zapłacic podatek? – na stan prawny z 29 stycznia 2015 r. nie.

Kiedy mogę zamknąć konto i czy mogę zrobić to bez konsekwencji? – zamknąć konto można w dowolnym momencie trwania umowy nie ma żadnych kar umownych.

>> NOWA ROMOCJA – OTWÓRZ iKONTO Z PREMIĄ 100 ZŁ < do 15 maja 2015<

Poleć jak inni znajomym:

25 myśli na temat “Warto? 70 zł za konto BNP Paribas + 3% cashback – analiza – II edycja

 1. Po wpadce tego banku z tabletem, który defakto potem wszystkim dali, dopisali że premia od organizatora ah ci PRowcy…. skorzystałem z poprzedniej edycji promocji na tym blogu i potwierdzam hajs się zgadza 70 pln na koncie.

 2. Wow, zacna promocja. Nie wiedziałam o poprzedniej promocji, więc tym razem wezmę udział. Warunki nie są zbyt wymagające, wszystkie spełniam. Dzięki za info!

 3. Promocja jest dobra dla osób, które rzeczywiście będą z konta korzystać. Teraz zdecydowana większość ludzi, gdy zobaczy napis „promocja” korzysta z ofert, po czym następuje zdziwienie i szok, bo muszą ponosić dodatkowe koszty.

 4. Money back jest bardzo interesujący, jeśli ktoś często robi zakupy w internecie to ta opcja będzie dla niego korzystna, pamiętam że nie tak dawno w alioru, zanim przejęło go T-mobile też był money back i bardzo pozytywnie to wspominam.

 5. Obecnie wiele banków proponuje promocje w postaci wypłaty nagrody za założenie konta jednak nie zawsze się to opłaca, ponieważ często zobowiązani jesteśmy np. utrzymać konto przez jakiś okres (np. 24 miesiące) lub wykonywać spore obroty co miesiąc. Warto rozważyć różne opcje :).

  1. Paragraf 3 regulaminu pkt 1.
   b) do dnia 09.03.2015 (włącznie) wykonać płatność lub płatności bezgotówkowe kartą debetową MasterCard debit wydaną do konta na kwotę minimum 150 zł. Nie będą brane pod uwagę płatności anulowane. Przez płatność rozumie się transakcje w Internecie oraz w tradycyjnych punktach sprzedaży. Transakcja bankomatowa i przelew z konta nie będą brane pod uwagę.

 6. czy ja wiem czy to się opłaca, w sumie często robię zakupy na allegro, ale są to różne kwoty a jest czasem miesiąc że nic nie kupię. Wydając 200zł miesięcznie na takie zakupy dostanę 6zł zwrotu, a jeśli zrobię zakupy np. za 190zł zabiorą mi 6zł…. sama nie wiem czy to taka fajna oferta….

  1. Każdy musi sobie to indywidualnie przeliczyć, ten artykuł pokazuje jak to wygląda. Można zawsze spróbować, a potem ewentualnie zamknąć konto.

 7. a te 150zł które trzeba wydać do 9 marca, to pisze że płatność za pomocą karty, czyli że co? tzn. że w tym wypadku płatności online nie są brane pod uwagę? wg mnie n ie jest to sprecyzowane….

  1. 150 zł. należy wydać np. w LIDLu na zakupy, czyli fizycznym plastikiem w fizycznym sklepie. Zakupy w necie z użyciem karty jako środka płatniczego nie liczą się. Choć jeszcze postaram się to wyjaśnić z organizatorem promocji.

   1. W regulaminie promocji (paragraf 3 ust.1 lit. b) jest napisane, że mogą to być płatności kartą na minimum 150zł, a „przez płatności rozumie się transakcje w Internecie oraz w tradycyjnych punktach sprzedaży”.

     1. czyli dla pewności: dobrze rozumiem, że płacąc na Allegro przez PayU spełniam ten warunek?

     2. TAK: Płacąc na Allegro wybierając PayU gdzie wybiera sie opcje płatność kartą, a nie przelewem Internetowym 🙂 Polak potrafi… 😀

 8. Mam 2 wątpliwości:
  Ani tutaj ani na stronie promocji (strona administrowana przez Agorę) nie ma informacji, którą wyczytałem z tabeli opłat i prowizji, że owszem opłatę za używanie karty (6zł) można ominąć, przez płatności na 200zł/mies, ale nie przy korzystaniu z moneyback. W tabeli jest wyraźnie powiedziane, że korzystając z moneyback za zakupy w internecie płaci się 6zł bez względu na zapłacenie w miesiącu tych 200zł. (część I rozdział I 1.1.6 Tabeli dostępnej tu: http://m.bnpparibas.pl/files/taryfaof.pdf)

  Druga sprawa, że Agora i Wy podajecie, że te 200zł płacone w celu uniknięcia opłat za kartę muszą być wydane w Internecie, a w Taryfie jest napisane tylko że bezgotówkowo – czyli chyba w sklepach fizycznych też.

 9. Oferta dostępna na stronie internetowej banku nie jest tą samą oferta co wyżej opisana promocja stąd mogą wynikać różnice. mBank robi w taki sam sposób w jednym z artykułów na blogu porównywałem 4 różne promocje trwające w tym samym czasie dotyczące ekonta, a tylko 1 z nich było dostępne przez stronę www. Co do drugiego pytania ustosunkuje się w ciągu 48 godzin 🙂

 10. Wie ktoś, kiedy jest pobierana pierwsza opłata za obsługę karty i konta?
  Czy założywszy konto w lutym (wczoraj) już w lutym muszę spełnić warunki, czy może dopiero od marca trzeba się pilnować? Chcę spełnić warunki promocji na początku marca, aby jednocześnie uniknąć opłat w marcu. Mogę?

  1. Opłaty są pobierane zazwyczaj [w innych bankach] za miesiąc poprzedni czyli w lutym trzeba zapłacić 200 zł. kartą na Allegro przez PayU przez co zyskujemy 3% moneyback oraz nie płacimy 6 zł + odnotować wpływ min. 1000 PLN np. z innego konta by otrzymać te 6 zł. z moneybacku (3%*200zł.=6zł.)

 11. Jednego punktu z regulaminu promocji nie rozumiem:

  10. Uczestnicy, o których mowa w ust 3 powyżej, do dnia 25.03.2015, zobowiązani są do
  zalogowania się w Aplikacji i uzupełnienia danych: numer swojego aktywnego iKonta
  założonego zgodnie z § 3 Regulaminu, oraz adres zamieszkania.

  Gdzie trzeba uzupełnić te dane? Nie widzę takiej opcji po zalogowaniu na tej stronie:
  konto.zpremia. pl/promocja/panel/

 12. Strona o której mowa w regulaminie pojawi sie po zakończeniu promocji (trzeba na nia wrocic by otrzymac premie), kazdy z zapisanych otrzyma przypomnienie na @, (warto zapisac sobie w kalendarzu i sprawdzić folder spam) by to zrobic

 13. Odnośnie II sprawy: poprawiłem ten fragment w artykule ponieważ był źle napisany. W stopce na stronie promcji jest napisane:
  „jeżeli wartość transakcji bezgotówkowych w miesiącu wyniesie co najmniej 200 PLN >>lub<< klient posiada wydaną i niezastrzeżoną kartę kredytową, w przeciwnym razie opłata miesięczna wyniesie 6 PLN. "
  co oznacza że chodzi o płatność kartą gdzie czy to będzie online czy sklep nie jest istotne.

 14. Czy moneyback działa już w miesiącu, w którym założyło się konto (oczywiście przy spełnieniu warunku wpływu 1000zł)? A tak na przyszłość: działa w każdym miesiącu, w którym spełnię ten warunek? tzn np spełnię go w maju i lipcu, to w tych miesiącach dostanę zwrot za zakupy internetowe?
  pozdrawiam:)

  1. Tak, jeżeli w lutym spełniliśmy warunek 1000 zł. i w lutym kupilsimy cos na stronie media markt płacąć kartą BNP Paribas wybierająć PayU to w marcu dostajemy money-back itd….. Określa to 8 punkt regulaminu: „8. Nagroda za dany Okres Rozliczeniowy przekazywana jest Klientowi w formie uznania Rachunku Karty Debetowej i
   będzie widoczna na comiesięcznym Zestawieniu Transakcji generowanym przez Bank pod nazwą: „Promocja Moneyback”.
   Nagroda przekazywana będzie raz w miesiącu za miesiąc poprzedni.” pełen regulamin dostępny tutaj: https://www.ikonto.pl/Documents/Regulamin_Promocji_Money-back_dla_posiadaczy_kart_debetowych_dla_klientow_indywidualnych.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *