Lokata bezkarna 4% + konto oszczędnościowe BGŻ Optima 3,5% = 43% lokata

Poleć jak inni znajomym:

PROMOCJA ZAKOŃCZONA -> zobacz inne aktualne promocje

AKTULNA promcja lokaty comperia bonus

możesz również zobacz inne aktualne promocje z premia albo porównać najlepiej oprocentowanIe lokaty na rynku tutaj.

Taka promocyjna lokata nie zdarza sie zbyt czesto. Jezeli dobrze zakombinujemy możemy uzyskac 43% lokate, która trwa 3 miesiace. Jak? Bank BGZOptima do 4% lokaty z gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) załozonej na 3 miesiace, dorzuca 80 złotych premii. Haczykiem by otrzymac te pieniadze jest otwarcie dodatkowego darmowego konta oszczędnościowego (o oprocentowaniu 3,5%) i bycie nowym klientem. Jezeli skorzystamy z tej promocji przy inwestycji 1000 zlotych otrzymujemy lokate która jest odpowiednikiem lokaty oprocentowanej na 43% w skali roku! Czyli 88 zlotych zysku (juz po podatkach) za okolo 15 minut pracy bez wychodzenia z domu. Pod wideo zapowiedzią znajdziesz analizę oferty Comperia Bonus i nasza opinie z obliczeniami.

PROMOCJA ZAKOŃCZONA możesz zobacz inne aktualne promocje z premia albo porównać najlepiej oprocentowanIe lokaty na rynku tutaj.

Nasza opinia na temat bezkarnej lokaty BGZ 4% wraz z kontem oszczędnościowym

Aby przeanalizowac oferte i wyrazic swoja opinie prezentujemy jej wady i zalety wraz z krótkim komentarzem. PLUSY:

 • minimalna wartosc lokaty to 1000 zlotych, próg nie jest wysoki, ale tez nie najnizszy. Czasami lokaty terminowe zaczynaja sie od minimum 500 zl. Mozemy je znalezc tutaj.
 • 4% na 3 miesiace z kapitalizacja na koniec miesiaca daje nam to zysk netto: w przypadku wplacenia 1000 zlotych – 8,10 zl (juz po podatku Belki, który wynosi 19%)  lub 162 zlotych przy wplacie 20 000 zlotych.
 • Dodatkowy bonus 80 zlotych za otwarcie konta oszczednosciowego jest zwolniony z koniecznosci zaplaty podatku dochodowego od osób fizycznych.
 • Darmowe konto oszczednosciowe za które dostajemy 80 zlotych jest oprocentowane na 3,5% z kapitalizacja co miesiac. Im czestsza kapitalizacja tym lepiej dla nas, dziala wtedy tak zwany procent skladany.
 • lokate mozemy zerwac w kazdym momencie nie tracac odsetek co jest rzadkoscia przy zakladaniu lokat. Tak samo z kontem oszczednosciowym mozemy je zamknac gdy juz otrzymamy premie bez konsekwencji. Czyli odsetki które zostaly nam naliczone, a sa naliczane z kazdym koncem miesiaca kalendarzowego sa nam wyplacane.
 • Nasza lokata jest objeta gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (Co to jest BFG? przeczytaj tutaj), który gwarantuje wyplate zgromadzonych srodków w przypadku upadku banku. (tak przy okazji: Amer Gold nie byl bankiem, dlatego nie posiadal tej gwarancji)
 • Lokata automatycznie nie odnawia sie, wiec srodki wracaja na nasze konto z którego zostaly wyslane wraz z odsetkami po zakonczeniu okresu jej trwania. Inne banki automatycznie odnawiaja lokaty przenoszac je zazwyczaj na najnizej oprocentowane lokaty, tutaj nie mamy takiego problemu nawet jak zapomnimy pieniadze wróca do nas.
 • Latwosc zamkniecia konta po otrzymaniu premii. Potwierdzona informacja z BGZOptima: wypowiedzenie umowy o prowadzenie rachunku mozna zlozyc bezposrednio poprzez panel klienta po zalogowaniu w BGZOptima. Wysylamy tam informacje o tym, ze wypowiadamy umowe i wnioskujemy o zamkniecie konta po uplywie okresu wypowiedzenia, bez zadnych konsekwencji.

MINUSY:

 • promocja dostepna wylacznie dla nowych klientów banku BGZOptima, ale mozna zalozyc ja np. na czlonka rodziny.
 • maksymalna kwota lokaty to 20 000 zlotych, ale reszte swoich wolnych srodków mozna wplacic na lokate w Idea Bank, który oferuje 5% tez dla nowych klientów na 3 miesiace.
 • promocja jest ograniczona i trwa tylko do 30 czerwca 2014, a do 30 lipca trzeba utrzymac 1000 zl. na lokacie by do najpózniej 27 sierpnia otrzymac bonus 80 zl.
 • mail po zlozeniu wniosku czasami trafia do folderu SPAM, wiec trzeba do niego zajrzec.
 • 13 minut na wypelnienie wniosku moze sprawic problem dlatego warto przygotowac potrzebne dokumenty, jak telefon, dowód osobisty i numer rachunku bankowego o których pisze nizej.

Sama lokata wyglada bardzo atrakcyjne, ale co z niby darmowym indywidualnym kontem oszczednosciowym, by otrzymac premie 80 zlotych do zakladanej lokaty?

Szczegóły zakładanego konta oszczędnościowego BGZ Optima, dzieki któremu dostajemy premie 80 zlotych.

Lokate na 4% mozesz zalozyc bez otwierania konta oszczednosciowego, ale ma to maly sens bo jest ono darmowe i powieksza nasze konto o 80 zlotych, które otrzymamy po 3 miesiacach (najpózniej 26 sierpnia) od jego otwarcia. W tabeli oplat i prowizji dostepnej tutaj, mozemy przeczytac, ze Indywidualne Konto Oszczednosciowe to:

 • 0 zl za otwarcie i prowadzenie rachunku,
 • 0 zl za przelewy do innego banku krajowego niezaleznie od kwoty
 • do 17 czerwca 2014 oprocentowanie zgromadzonych tam srodków do kwoty 40 000 zlotych wynosi 3,5% w skali roku, potem oprocentowanie sie zmieni bedzie to zalezne od decyzji o stopach procentowych przez Rade Polityki Pienieznej.
 • kapitalizacja nastepuje na koniec miesiaca kalendarzowego,

Jak widac powyzej otrzymanie dodatkowych 80 zl. zakladajac konto oszczednosciowe do lokaty jest oplacalne. Pamietajmy ze po otrzymaniu premii (czyli po 26 sierpnia) mozemy zamknac konto, bez konsekwencji.

Wszystko fajnie, ale konkurencja pewnie daje wiecej niz 4% za sama lokate.

Obecnie jedynym lepiej oprocentowany depozytem na na krótki okres czasu do 3 miesiecy, bez koniecznosci otwierania konta, od minimum 1000 zlotych jest: Idea bank lokata Happy 5% a w przypadku Meritum Bank 5% dla nowych klientów, zakladamy jeszcze darmowe konto, a sama lokate mamy tylko na okres 2 miesiecy. Obie oferty nie daja mozliwosci uzyskania dodatkowych 80 zlotych. Dlatego tez jezeli chcemy zmaksymalizowac zysk i uzyskac nawet 88 zl. z otwarcia depozytu warto otworzyc lokate w banku BGZ wraz z kontem oszczednosciowym. Mozemy również otworzyc lokate w BGZOptima na minimalne 1000, a reszte wrzucic do Idea Banku/Meritum. Majac w pamieci to ze banki daja wyzszy procent zazwyczaj tylko dla nowych klientów, a nimi mozna byc tylko raz. Idea Bank oferuje równiez lokate 1 miesieczna na 5% dla nowych klientów szczególy tutaj: Najlepsza lokata na miesiac Idea Bank 5%. Mozesz równiez sam porównac inne lokaty tutaj.

Zobacz tabelke najlepszych lokat

Skad bierze sie oprocentowanie 43% i to juz po odprowadzeniu podatku Belki?

Aby odpowiedziec na to pytanie wystarczy spojrzec na kalkulator lokat. Po 3 miesiacach nasze konto jest bogatsze o okolo 88 zlotych w tym 8,10 z lokaty + 80 zlotych nie opodatkowanej premii za zalozenie konta oszczednosciowego. Jezeli w kalkulatorze lokat wpiszemy dane 1000 zl. depozytu + 43,1% oprocentowanie roczne z kapitalizacja miesieczna na okres 3 miesiecy wyjdzie nam zysk netto w postaci okolo 88 zlotych. W rzeczywistosci daje nam to zysk w 3 miesiace ~8,8% juz po podatku Belki.ilezarobie-na-lokacie-kalkulator-lokat-czerwiec

Podsumowanie

Majac w pamieci zapowiedz stabilnych stóp procentowych (niskie stopy procentowe = tanszy kredyt oraz niskie oprocentowanie depozytów) ogłoszona przez Rade Polityki Pieniężnej w odniesieniu do niskiej inflacji w Polsce. Lokata wydaje sie byc bardzo atrakcyjna, a dodatkowa premia za otwarcie darmowego konta oszczednosciowego w kwocie 80 zlotych sprawiajac ze w ciagu 15 minut zyskujemy po 3 miesiacach 88 zlotych, które mozemy przeznaczyć np. na kilka dobrych obiadów na miescie sprawia ze oferta jest bezkonkurencyjna.

Co muszę przygotować by otworzyć lokatę internetowa Comperia Bonus bez wychodzenia z domu?

Mamy 13 minut by wypelnic poprawnie wniosek po kliknieciu w link z maila, wiec lepiej przygotowac na wierzchu:

 • swój telefon komórkowy – bank BGZ Optima wysle Ci SMS’a z potwierdzeniem zalozenia lokaty
 • dokument tozsamosci, aby spisac jego numer oraz swój numer PESEL
 • numer Twojego rachunku bankowego, z którego wykonasz inicjujacy przelew z innego banku
 • dane adresowe – wazne by dane zgadzaly sie z danymi z konta z którego wykonywany jest przelew zasilajacy lokate.

Na koncu wniosku znajduje sie informacja, ze otwarcie konta lokaty nalezy potwierdzic przelewem inicjujacym w wysokosci 1 zlotego. UWAGA! Nie nalezy przelewac 1 złotówki, bo w tym kroku chodzi o cala kwote, która chcemy zasilic lokate, czyli min. 1000 zl., a nie o 1 zl. potwierdzajacy nasze dane. Potem dostajemy maila z potwierdzeniem otwarcia lokaty.

Proces zakladania lokaty

Proces zakladania lokaty BGZOptima 4% + premia 80 złotych

Ja juz skorzystalem z promocji Comperia Bonus i dostalem potwierdzenie zalozenia lokaty:

Potwierdzenie otwarcia lokaty

AKTUALNE PROMOCJE LOKAT TRWAJĄ TUTAJ <- SPRAWDŹ 

PROMOCJA ZAKOŃCZONA 30 czerwca 2014 o 14:00 sprawdź inne lokaty w porównywarce lokat. 

Poleć jak inni znajomym:

11 myśli na temat “Lokata bezkarna 4% + konto oszczędnościowe BGŻ Optima 3,5% = 43% lokata

 1. ciekawa opcja muszę powiedzieć, co jak co, ale za 3 miesiące takie oprocentowanie to jakiś ewenement 🙂

 2. Ciekawie rozpisany artykuł. Dobrze opisana usługa to podstawa. Nie mam pytań, co jedynie pobudzone myśli, czy może z tego nie skorzystać

 3. Takiej dobrej oferty lokaty jeszcze nie widziałem. Muszę z niej szybko skorzystać, ponieważ ona naprawdę się opłaca. Świetny artykuł .

 4. Niezła analiza, chwytliwy tytuł ale jak chce zainwestować 5000 złotych to bardziej opłaca mi się założyć lokatę na 1000 złotych w BGŻ [4%+ premia] + resztę 4000 złotych w Idea banku [5%] wtedy zyskam więcej hajsu. Chociaż z drugiej strony oferta w obu bankach jest tylko dla nowych klientów…

  1. Tak to już jest że nowi klienci mają lepiej i to co piszesz ma sens. Ja niestety już kiedyś skorzystałem z promocji w Idea banku więc ta opcja jest dla mnie nieaktualna. Pozatym za kolejne 3 miesiące pewnie znowu założe koleją lokatę wtedy możliwe że [a raczej napewno] inne banki będą miały promocje dla nowych klientów, dlatego nie warto czasami w jednym momencie otwierać takich promocyjnych lokata w kilku bankach tylko w jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *