lokaty oprocentowanie promocje lokat

Promocyjne lokaty 4% – ratunek na niskie oprocentowanie lokat

Poleć jak inni znajomym:

Ostatnio Rada Polityki Pieniężnej znowu obniżyła stopy procentowe o 0,5 punktów procentowych oznacza to między innymi niższe oprocentowanie lokat. Coraz ciężej będzie znaleźć lokaty z oprocentowaniem powyżej 3%.

Jak sobie z tym poradzić jeżeli jest to nasz ulubiony sposób inwestowania naszych wolnych środków? Założenie lokaty w banku, w którym wcześniej nie miało się wcześniej żadnych produktów bankowych jest jednym z rozwiązań. Banki w ten sposób kuszą nowych klientów do skorzystania z ich usług.

Promocyjne kwietniowe lokaty tylko dla nowych klientów:

Sprawdź aktualnie najlepsze lokaty

inne lokaty, dostępne dla obecnych/nowych klientów można porównać tutaj: porównywarka lokat.

Nieźle oprocentowane promocyjne konta oszczędnościowe

Zdarzają się również całkiem nieźle oprocentowane konta oszczędnościowe, które różnią się od lokat tym że mamy cały czas dostęp do swoich środków bez utraty odsetek. Warto pomyśleć o koncie oszczędnościowym gdy wiemy że nie możemy zamrozić określonej sumy pieniędzy na dany okres czasu.

3,5% do 50 000 zł. Bank SMART – otwórz k. oszczędnościowe SMART do 17.03 3,5% potem oprocentowanie się zmieni.

3% przez 4 miesiące do 100 000 zł ING Bank Śląski – otwórz k. oszczędnościowe w ING

Co oznaczają podwyżki/obniżki stóp procentowych dla konsumentów opisuje tutaj.

Poleć jak inni znajomym:

8 myśli na temat “Promocyjne lokaty 4% – ratunek na niskie oprocentowanie lokat

 1. szkoda że oprocentowanie ciągle spada, zamiast być lepiej to ciągle się wszystko pogarsza. Ja mam lokatę w BGŹ OPTIMA i na razie jestem jeszczcze z niej zadowolony. polecam wszystkim.

 2. Właśnie szukam dobrze oprocentowanej lokaty.
  Interesuje mnie oferta banku Idea Bank.
  Myślicie że byłby to dobry wybór?

 3. Czy przy zakładaniu lokat są jakieś dodatkowe koszta? Bo zastanawiam się czy mimo jakiegoś oprocentowania, założenie lokaty w ogóle się opłaca?

  1. Nie ma żadnych kosztów, jedyny myk to jeżeli np. po 2 miesiącach chcemy zerwać lokate która jest na 3 miesiące to nie otrzymamy odsetek.

 4. Szkoda, że spada… Ale dobrze, że niektóre banki chociaż dla nowych klientów oferują wyżej oprocentowane lokaty.

 5. Trudno jest w tej sytuacji o znalezienie jakiejkolwiek korzystnej lokaty, myślę, że lepiej korzystać z konta oszczędnościowego, wtedy mamy stały dostęp do swoich środków.

 6. ING Bank Śląski oraz Bank Smart – najlepsze oferty ! Szkoda, że oprocentowanie spada, ale nie zawsze może być tak dobrze 🙂

 7. ING Bank Śląski zawsze będzie kusić, ale jednak lokaty są lepiej oprocentowane. Jeszcze kilka lat temu były lokaty na 7% a teraz robi się kiepsko. Trzeba mieć spore fundusze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *