bankomaty w Poznaniu dworzec

Jakie warunki trzeba spełnić by mieć darmowe bankomaty w różnych bankach?

Poleć jak inni znajomym:

Gdy przeglądamy oferty- promocyjne lub standardowe, dotyczące rachunków oszczędnościowo- rozliczeniowych zwykle spotykamy się z zapewnieniami dotyczącymi bezpłatnych wypłat z bankomatów. Przeważnie obejmują darmowe korzystanie z tych urządzeń w Polsce, ale są również konta, dzięki którym bez prowizji wypłacimy gotówkę z bankomatów poza granicami naszego kraju.

Jak zatem jest z kontami bankowymi dla przysłowiowego Kowalskiego? Praktycznie zawsze musi on spełnić pewne warunki, żeby uzyskać jakiekolwiek bonusy zwalniające go z płacenia prowizji za kolejne operacje. Warunki te nie są przesadnie wygórowane i żeby je spełnić zwykle wystarczy aktywnie korzystać z otworzonego RORu. Najbardziej znanymi warunkami darmowego prowadzenia konta, darmowych przelewów internetowych, czy właśnie darmowych wypłat z bankomatów jest np. wykonanie określonej liczby transakcji kartą płatniczą w miesiącu rozliczeniowym, czy zapewnienie comiesięcznego wpływu na rachunek w określonej minimalnej kwocie. Obejmują one zatem standardowe użytkowanie tego konta.

Przyjrzyjmy się więc obecnym ofertom kont dostępnych na rynku.

Bank Millenium – słynne konto 360 oferuje darmowe wypłaty zarówno z bankomatów w Polsce, jak i za granicą. Warunkiem dla całkowitego zwolnienia z opłat za kartę i konto jest comiesięczny wpływ 1000zł na konto i najmniej jedna transakcja kartą przypisaną do konta.
Alior Bank – “Konto Wyższej Jakości” również szczyci się darmowymi wypłatami z bankomatów w Polsce i za granicą. Warunki są jednak nieco ostrzejsze- należy zapewnić wpływ minimum 2500zł lub wykonać transakcje kartą płatniczą na kwotę minimum 750zł.
Smart Bank – “Smart Konto” to kolejny ROR, który oferuje bezpłatne korzystanie z bankomatów w Polsce i poza jej granicami. Cechuje się jednak tym, że… jest bezwarunkowo bezpłatne.
BGŻ BNP Paribas – “Konto Praktyczne”, jeśli zapewnimy wpływ minimum 1000zł co miesiąc oraz w każdym miesiący wydamy za pośrednictwem karty minimum 300zł to bank nie naliczy nam prowizji za korzystanie z bankomatów w Polsce i za granicą
Deutsche Bank– “dbNet” to konto bezpłatne. Z prowizji za kartę zwalniają jednak dopiero transakcje na łączną kwotę minimum 500zł. Korzystanie z bankomatów z Polsce i za granicą jest bezpłatne.
PKO BP – “PKO Konto dla Młodych” oferuje bezpłatne konto oraz bezpłatną kartę (po wykonaniu pięciu transakcji w miesiącu) oraz darmowe wypłaty z bankomatów w kraju i poza jego granicami. Oferta jest jednak skierowana do osób, które nie przekroczyły 26. roku życia.
T- Mobile UB – “Konto Osobiste”- również oferuje darmowe korzystanie ze wszystkich bankomatów. Konto jest darmowe, ale z opłat za kartę zwalnia dopiero dokonanie transakcji na kwotę minimum 200zł.
Bank Pekao – “Eurokonto Mobilne”. Aby konto i karta były darmowe należy zapewnić wpływ 500zł oraz wykonać 4 transakcje kartą. Bank zapewnia nam dwie darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce w ciągu miesiąca oraz darmowe wypłaty za granicą, ale tylko w maszynach UniCredit.
Bank BPH – “Lubię to! Konto” zapewnia całkowicie darmowe prowadzenie konta oraz karty przy dokonaniu minimum czterech transakcji. Nic nie zapłacimy za wypłaty z bankomatów w Polsce, ale za granicą będziemy musieli pogodzić się z naliczoną prowizją.
BOŚ – “EKOKonto Bez Kosztów” oferuje darmowe konto z darmową kartą (pod warunkiem wydania za jej pośrednictwem minimum 300zł w miesiącu) oraz darmowe wypłaty z bankomatów, ale tylko w Polsce.
Eurobank – “Konto Active” to kolejny ROR, który zapewnia darmowe wypłaty z bankomatów jedynie w naszym kraju. Aby jednak samo prowadzenie konta i karty było darmowe należy zapewnić wpływ minimum 1500zł oraz wykonać transakcje kartą płatniczą na kwotę 400zł.
Getin Noble Bank – “Getin up” to konto bezpłatne. Bezpłatną obsługą karty płatniczej możemy się cieszyć po wydaniu 300zł. Bank jednak nie gwarantuje nam darmowych wypłat za granicą. Możemy na takie liczyć jedynie w Polsce.
mBank – “eKonto dla Młodych” cechuje się darmowym prowadzeniem RORu oraz darmowymi wypłatami z bankomatów w Polsce. Żeby jednak nie płacić za obsługę karty płatniczej należy wykonać transakcje na kwotę minimum 100zł w miesiącu. To jednak kolejne konto, z którego nie skorzysta już osoba, która skończyła 26 lat.
Orange Finanse – “Konto Osobiste” jest bezwarunkowo darmowe- nie zapłacimy ani za obsługę ROR, ani za kartę. Możemy się również cieszyć darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów w Polsce. Za granicą będzie naliczana prowizja.

Darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce są dość powszechne. O darmowe wypłaty za granicą jest nieco trudniej. Należy jednak pamiętać, że w konsekwencji wypłaty z bankomatów za granicą nigdy nie są całkowicie nieobjęte prowizją. Pozostają koszty przewalutowania, które bank odliczy nam za każdym razem, kiedy wypłacimy pieniądze z zagranicznego bankomatu. Przed wyjazdem warto zapoznać się z artykułem jak korzystać z karty na wakacjach, gdzie opisuje najefektywniejszy sposób wymiany waluty przed zagranicznym wyjazdem ze swoja kartą w portfelu.

Ciekawostką jest, że jedne z najbardziej popularnych banków, tj. mBank, BZ WBK, czy PKO BP nie posiadają w ofercie kont z darmowym zarówno RORem, kartą oraz wypłatami z bankomatów w całej Polsce i za granicą. Od czego to zależy? Należy pamiętać, że mają one bardzo rozbudowaną sieć swoich własnych bankomatów, szczególnie PKO BP oraz BZ WBK. mBank natomiast daje możliwość darmowych wypłat również w automatach PlanetCash, Euronet oraz BZ WBK. Dzięki temu klient nie odczuje niedogodności związanych z brakiem możliwości darmowych wypłat z bankomatów, ale za to lekkie warunki prowadzenia konta i renoma banku przekonaną go ostatecznie do jego wyboru.

Sprawdź jak ja korzystam z 2’óch darmowych kont bankowych – eKonto w mBank i T-mobile Usług Bankowe, unikając opłat za prowadzenie.

Poleć jak inni znajomym:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *