ING wprowadza opłatę 7 zł za kartę oraz prowizje od transakcji zagrnicą

Poleć jak inni znajomym:

Zmiany tabeli opłat i prowizji dotknęło ostatnio również klientów ING Banku Śląskiego, który rozdaje od czasu do czasu 100 zł nowym klientom. Bank, który do tej pory kojarzony był z konkurencyjnymi ofertami rachunków oraz kart od 29. stycznia 2016 r. wprowadza dodatkowe opłaty za korzystanie z bankomatów.

Wypłaty już nie całkiem darmowe…

Jeśli, jako klient ING nie dokonaliśmy transakcji bezgotówkowych za pośrednictwem karty dołączonej do konta na kwotę minimum 300zł miesięcznie, to płaciliśmy 7zł za jej obsługę. Na tym, przed wprowadzeniem nowej tabeli opłat kończyły się wydatki związane z kontem. Korzystanie z bankomatów były całkowicie darmowe, jednak teraz darmowe wypłaty ograniczone zostały do urządzeń banku ING oraz Planet Cash i tylko jednej operacji w dowolnym bankomacie w Polsce (w okresie rozliczeniowym 29.-28. dnia kolejnego miesiąca!). Za każdą kolejną wypłatę zapłacimy aż 2,50zł.

Prowizje za wypłaty za granicą

ING Bank Śląski postanowił zacząć jeszcze więcej zarabiać na naszych transakcjach zagranicznych. Dla kart debetowych Visa wprowadzona zostanie opłata 3% od wartości transakcji walutowej. Jest to swoista opłata za przewalutowanie. W praktyce oznacza to, że jeśli zrobimy zakupy za granicą i zapłacimy kartą Visa rozliczaną w PLN, to oprócz ustalonego przez bank kursu waluty, ING doliczy nam również dodatkowe 3% od wartości tych zakupów za sam fakt przewalutowania.

> Jak najtaniej płacić kartą na wakacjach – przeczytaj artykuł 50zlzakonto

To jednak nie wszystko. Jeśli zechcemy wypłacić pieniądze w bankomacie za granicą, to ING doliczy nam aż 6% z tej operacji. Jeśli połączymy to z niekorzystnym kursem wymiany (jakie zwykle proponują nam banki), to stracimy łącznie ok 10%.   

sprawdz-aktualne-promocje-bankowe
Poleć jak inni znajomym:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *