O blogu 50zlZaKonto.pl

Poleć jak inni znajomym:

Strona 50zlZaKonto.pl jest prowadzona hobbistycznie przez byłego doradce finansowego, który prześwietla aktualne promocje w bankach. Blog 50 zł za konto analizuje czy dana premia w postaci premii pieniężnej lub rzeczowej za produkt bankowy w postaci lokaty, konta bankowego, karty kredytowej z premią jest korzystna dla konsumenta.

Banki płacą premię, bo na konkurencyjnym rynku pozyskanie klienta jest kosztowne

Instytucje finansowe aby pozyskać nowych klientów za pomocą starych mediów takich telewizja, radio i prasa przeznaczają od około 200 do 300 złotych. Ich budżety reklamowe sięgają milionów złotych. Dlatego też czasami decydują się na podzielenie budżetem reklamowym z nowymi (a czasami też starymi) klientami tworząc różnego rodzaje promocje bankowe. Zapewne pojawia Ci się pytanie:

Czy bankom opłaca się dzielenie prowizją z klientem za jego pozyskanie?

Odpowiedź jest prosta: jeżeli to robią to pewnie tak. Ale dlaczego? Statystyki mówią że klienci decydując się na kredyt hipoteczny, pożyczkę czy zwykły kredyt konsumencki korzystają z banku, w którym posiadają swój rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy. Bank udzielając jakiegokolwiek kredytu odbija sobie z nawiązką prowizję, którą podzielił się z klientem na początku przygody dlatego opłaca się to obu stroną.

Dla przykładu promocja bankowa: w której klient zgarnia 100 złotych za otwarcie darmowego konta bez zobowiązań pozyskuje 1000 nowych klientów. Bank wydaje na te akcje promocyjną ponad 200 000 złotych (100 zł premii * 1000 nowych klientów * 2 koszty samej promocji). W ciągu roku 1 osoba z 1000 pozyskanych decyduje się na kredyt hipoteczny w banku od którego otrzymała premię 100 złotych. Kredyt opiewa na 300 000 złotych średnio na kredycie mieszkaniowym bank zarabia drugie tyle, więc nie trzeba dużo liczyć żeby wiedzieć że hajs bankowi się będzie zgadzał pomimo wydania 200 000 zł na promocję.

sprawdz-aktualne-promocje-bankowe

Skąd wzięła się nazwa bloga o promocjach bankowych?

Nazwa 50 zł za konto wzięła się stąd, że prowizja udzielana w różnych promocjach bankowych najczęściej opiewały w okolicach 50 złotych. Choć banki bywają coraz bardziej hojne dając 100 zł za konto lub więcej czasami dorzucając jakiś sprzęt elektroniczny, tablety czy telefony.

Chcesz zarabiać na polecaniu produktów bankowych?

Oto partnerzy, z którymi współpracuje możesz u nich założyć konto:

comperialead.pl || money2money.pl || SystemPartnerskiBankier.pl
i zacząć zarabiać 🙂


Jeżeli szukasz pożyczki przez Internet wejdź na malepozyczki.pl

Kontakt? k[małpa]50zlzaktonto.pl

Poleć jak inni znajomym: