porównanie bank smart ekonto mbank t-mobile uslugi bankowe

Które z 3 darmowych kont bankowych wybrać? – mBank, Smart, T-mobile UB?

Poleć jak inni znajomym:

W Polsce jest około 70 banków, po ponad rocznej analizie tylko 3 z nich mają w swojej ofercie od dłuższego czasu darmowe konta, bez skomplikowanych wymagań. Pisząc „od dłuższego czasu” mam na myśli banki, które przez ponad rok nie zmieniły warunków prowadzenia konta wprowadzając opłaty, gdy zakończyła się jakaś promocja. W artykule opisuję swoje doświadczenia z: mBank – ekonto, T-mobile Usługi Bankowe – były Alior Sync oraz wystawię opinię Bankowi Smart – który pojawił się na rynku z obietnicą że będzie zawsze darmowy i jak na razie dotrzymuje słowa, oby tak dalej.

eKonto –najlepsze darmowe konto bankowe z dostępem przez internet bez opłat - mB_2015-03-LOGO-09-28Jak od ponad 7 lat używam ekonta w mBanku? – opinia

mBank jest moim pierwszym bankiem z którym miałem do czynienia. eKonto posiadam od ponad 7 lat i nie zamierzam go zamykać ze względu na to że jest to mój podstawowy rachunek bankowy, na który przyjmuje wypłaty, wykonuje przelewy za prąd, gaz itp., ale nie tylko o czym pisze dalej. Jakiś czas temu wprowadzono opłatę za kartę 4 zł/miesięcznie jeżeli nie zapłaci się 5 x kartą. Czasami trafi się premia za jego założenie np. aktualnie 500 zł. Jednym z uzasadnień banku decyzji o wprowadzeniu opłaty za kartę, był koszt wydania karty około 15 złotych, a potem jej nie używania przez klientów.

Gdy opłata została wprowadzona nie było dla mnie problemem, by płacić nią 5 razy w ciągu miesiąca, ale gdy otworzyłem nowe konto w Alior Sync (obecnie T-mobile Usługi Bankowe) stwierdziłem że zawieszę kartę mBankową by zrobić z niego w 100% darmowy rachunek bankowy służący jedynie do podstawowych operacji oraz inwestycji. Dzięki temu nie płacę nic za konto, a dodatkowo gra na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) oraz zakupy funduszy inwestycyjnych, jest najtańszą ofertą jaką spotkałem wtedy na rynku. Wątpie żeby się to zmieniło, bo nawet jeśli znajduję tańsze prowizje od transakcji kupna/sprzedaży aukcji na GPW to w konkurencyjny bankach trzeba płacić za prowadzenie konta, rachunku inwestycyjnego itp.

eKonto –najlepsze darmowe konto bankowe z dostępem przez internet bez opłat - mB_2015-03-05_23-22-25
Warunki standardowego ekonta w mBanku (2014) aktualnie trzeba wydać 200 zł

Reasumując:
przez 7 lat mBank nie pobrał ani złotówki za prowadzenie konta bankowego, a dodatkowo dał kilka razy zarobić na zakupach w mOkazjach. Polecam ten bank, bo sam korzystam z jego jako konto do obsługi rachunku maklerskiego, zakupu funduszy inwestycyjnych, głównego konta przyjmowania wypłat i realizowania opłat.

>> mBank daje do 500 zł za otwarcie konta <<

T-Mobile konto_2015-03-06_00-08-07logoT-mobile Usługi Bankowe – opinia po 2 latach używania

Decyzje o założeniu drugiego rachunku ROR podjąłem będąc skuszonym 5% cashbackiem za zakupy w Internecie oraz premią 50 złotową dla osób zakładających konto. Obecnie Alior Sync zmienił nazwę na T-mobile Usługi Bankowe (TMUB) i pomimo 2óch lat nadal nie wprowadził żadnych opłat za prowadzenie konta. Nie dziwi więc fakt że bank T-mobile ma już 400 000 klientów, a w samym okresie od kiedy zmienił nazwę czyli 8 miesięcy temu pozyskał 150 000 nowych użytkowników.

Warte uwagi w TMUB są konta walutowe bez opłat za prowadzenie i 10 zł za wydaną kartę warto połączyć owe konta z kontem np. w walutomacie by tanio wymieniać walutę online – więcej o wymianie waluty tutaj. Na kartę walutową czeka się do 2óch tygodni, więc warto zaplanować ją wcześniej przed wyjazdem za granicę.

Czasami przydaje się skorzystać z darmowych przelewów ekspresowych, mamy ich aż 10 za darmo w ciągu miesiąca, każdy kolejny 5 zł.

Od 1 czerwca 2015 gdy nie wydamy kartą 200 zł zapłacimy 6 zł za prowadzenie konta, nie jest to drastyczna podwyżka tak jak np. w reklamującym się do jakiegoś czasu darmowym kontem meritum banku gdzie opłata wynosić będzie 14 zł/mc. „Darmowego” konta w Meritum Bank nie opisywałem, bo czułem że to tylko chwilowa promocja tak samo jak darmowe konto w WBK i innych bankach, które często zmieniają reguły gry z darmowych na płatne.

Od 2 listopada powróciła promocja 5% cashbacku za płacenie kartą,dla starych i nowych klientów tutaj wpis na blogu na ten temat.

Reasumując:
przez ponad 2 lata T- mobile UB nie pobrał ani złotówki za prowadzenie konta, a dodatkowo ma darmowe przelewy ekspresowe oraz darmowe konta walutowe. Jedyne o czym muszę pamiętać to płacenie kartą 200 zł/mc dzięki temu zarabiam 5% od każdej transakcji. Polecam ten bank, bo sam korzystam z niego jako konto do wydawania pieniędzy na zakupach offline i online.

>> załóż konto T-mobile Usługi Bankowe <<

BANKSMARTDarmowe konto w Bank Smart (aktualnie Nest Bank) bez haczyków – opinia

Bank Smart to nowy bank na rynku, który kreuje swoją markę jako proste konto bez haczyków, atrakcyjne oferty w postaci dobrze oprocentowanego konta oszczędnościowego oraz wszystko za 0 bez warunków sprawia że bank jest bardzo interesujący. Sam czekam aż zakończą mi się lokaty by otworzyć w nim swoje konto bankowe.

Bank Smart proste warunki
Bank Smart proste warunki

Reasumując:
nowy bank obiecujący darmowość i proste warunki bez gwiazdek. Polecam bo dobrze się zapowiada i ma wysoko oprocentowane depozyty jak każdy nowy bank, który wchodzi na rynek bo potrzebuje kapitału i klientów. Jak będę miał z nim swoje pierwsze doświadczenie zapewne opiszę je na blogu.

>> Bank Smart zmieniony w Nest Bank – załóż konto <<

To w końcu jakie konto ROR mam wybrać?

Jeżeli nadal nie wiesz co wybrać krótko podsumuje powyższe porównanie. Uważam że powinno się mieć minimum dwa konta bankowe + lokaty w innych bankach (tutaj ranking lokat), sprawdza się to w moim przypadku i u moich znajomych. Osobiście korzystam z darmowych kont bankowych w następujący sposób:
Konto w mBanku bez karty do przyjmowania wynagrodzenia i opłacania rachunków, okazyjna gra na giełdzie;
T-mobile Usługi Bankowe
 (TMUB) do codziennego używania płacenie kartą, zakupy online kontroluje w ten sposób nadmierne wydawanie pieniędzy.
Aby mieć zawsze jak najwyższe oprocentowanie i walczyć z inflacją BO TO PIENIĄDZE MAJĄ PRACOWAĆ, a nie my wyszukuje najlepsze lokaty a tutaj znajduje się ranking lokat.

Pomimo wprowadzenia opłat od 1 czerwca 2015 w T-mobile UB moje konto pozostaje darmowe, bo spokojnie wydaje 200 zł kartą, by uniknąć opłaty 6 zł. Od listopada 2015 wróciło 5% cashbacku w TMUB przy płatnościach kartą, więc zarabiam na nim 25 zł miesięcznie – tutaj wpis na ten temat.

Wybierz sam: 

mBank +500 zł dla nowych klientów < | > T-mobile Usługi Bankowe +5% od płatności kartą < | > Nest Bank i proste warunki <

Poleć jak inni znajomym:

18 myśli na temat “Które z 3 darmowych kont bankowych wybrać? – mBank, Smart, T-mobile UB?

 1. Bank Smart wydaje się naprawdę bardzo ciekawą opcją. Wchodząc na rynek na pewno zależy mu na pozyskaniu zaufania nowych klientów, więc i oferty usług mogą być starannie dobrane do potrzeb ludzi.

 2. Takiej dobrej oferty lokaty dawno nie widziałam. Muszę więcej poczytać o tym nowym banku. Spodobał mi się, wreszcie coś nowego.

 3. Ta oferta jest na prawdę bardzo ciekawa, nie spotkałam się jeszcze z taką 😉
  Aż trudno uwierzyć że T-mobile oferuje 0 zł za konto.

 4. Bardzo ciekawa oferta. Osobiście wybrałbym raczej MBank. Oferta bardzo dobra, starannie dobrana do ludzi, naprawdę godne polecenia ! 🙂

 5. Używam konta z T-Mobile Usługi Bankowe i śmiało mogę polecić. Jestem z niego naprawdę zadowolona! Najbardziej podobają mi się darmowe przelewy natychmiastowe.

 6. Ciekawy artykuł. Osobiście mam konto w SKOK’u Stefczyka i opłaty są również niewielkie(2 zł raz na kwartał + 2,50 miesięcznie za kartę).

 7. mBank ma bardzo ciekawą ofertę i chyba najkorzystniejszą. Osobiście mam konto w pko ale tylko dlatego, że nie było blisko mnie oddziału.

 8. Od niedawna korzystam z Usług T-mobile 😉 Bardzo sobie chwalę 😉 Cenię sobie to że mogę wykonywać przelewy za free 😉

 9. Niestety od 1 czerwca br. T-mobile bankowe wprowadza comiesięczną opłatę za plastik w wysokości 6 zł, chyba, że wykonamy obrót transakcjami bezgotówkowymi na kwotę min. 200 zł, wtedy pozostaje jak dotychczas 0 zł.

  Żenua.

  1. niestety Żenua. Trzeba pamiętać że bank sobie krzywdy nie zrobi. Dodatkowo akcjonariusze wymagają zysków, które zmalały z kart gdy % opłaty interchange w końcu został zmniejszony dla sklepów, daje to nam niższe ceny na półce, ale też opłaty za nieuyżywanie karty.

   Bank SMART póki nowy pewnie nie wprowadzi opłaty, na razie, ale prędzej czy później też to pewnie zrobi. Oby tylko ta opłata nie była tak wysoka jak w Meritum czy innych bankach o czym jestem przekonany bo ma niższe koszty prowadzenia niż banki z fizycznymi placówkami.

  1. a 3 złote opłaty za kartę miesięcznie? Nie ma możliwości uniknięcia tej opłaty ja w przypadku wyżej wymienionych banków. Sam posiadam tam konto ale bez karty i po zakończonej promocji http://www.50zlzakonto.pl/lokata/warto-comperia-bonus-wymarzone-konto-55-zl-4-lokata-w-raiffeisen-polbank/ widze ze inne banki mają lepsze warunki jeżeli chodzi o oprocentowane depozyty chociażby ideabank http://www.50zlzakonto.pl/lokata/lokata-35-dla-nowych-i-starych-klientow-idea-banku/

    1. Wiadomo każdy patrzy na swoje korzyści. Ja osobiście skacze po promocjach bankowych, ale i tak najbardziej związałem się z mBankiem i T-mobile. 3 złote/mc niby mało, ale w ciągu roku to 36 złotych czyli dobry obiad, a żeby to odrobić trzeba by mieć w RP lokatę z kapitalizacją miesięczną o kwocie 1200 zł na ponad 3% (bo podatek) warto o tym pamiętać 😉

 10. tak, ale bank smart ma to wszystko za co inni dają dopiero gdy się spełni jakies warunki. ja wiem ze każdy chce na wsyzsktim zarabiać. ale jak 0 to zero i już a nie ściema leci dlatego doceniam teksty banku smart – 0 zł i już.

  1. To ich marketing i w mojej opinii jest super bo ludzie nie lubią haczyków, ale z drugiej strony ten blog by upadł gdyb ich nie było 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *