najlepsze lokaty analiza-idebank-lokata-happy z premia

Najlepsza lokata na wrzesień? 24% = Idea Bank 5% + 50 złotych premii

Poleć jak inni znajomym:

Po sukcesie promocji lokaty z premią w BGŻ Optima, IdeaBank również zdecydował się na podobną promocję wraz z lokatą Happy.Tym razem nie trzeba zakładać żadnego dodatkowego konta, a premia do 5% lokaty na 3 miesiące wynosi aż 50 złotych. Oferta była ważna do 5 paź. wpłata do 14 dni od złożenia wniosku czyli do maksymalnie 19 paź.

[update] promocja zakończona, ale nadal dostępna jest – Lokata idea bank. bez promocji

Jeżeli zainwestujemy 1000 złotych na lokacie IdeaBank Happy z premią 50 złotych to efektywna roczna stopa procentowa wyniesie 24,05% netto – 151,25 zł zysku, w przypadku inwestycji maksymalnej kwoty lokaty czyli 10 000 zł. efektywna roczna stopa procentowa wyniesie 6,05% netto – 60,13 zł czyli o wiele więcej niż obecnie dostępne lokaty na rynku ze względu na niskie stopy procentowe związane z niską inflacją w Polsce. Premia sprawia że lokata happy jest obecnie najlepszą lokatą, żeby znaleźć lepszą lokatę inny bank również musiałby dołożyć premię za jej założenie. Możesz porównać lokaty w porównywarce: porównaj lokaty.

Najlepsza Lokata wrzesień z premią 50 zlotych
Najlepsza Lokata wrzesień z premią 50 zlotych

Zakładając lokatę Happy w IdeaBank z promocją 50 zł. należy zwrócić uwagę na:

 • Minimalna kwota inwestycji to 1000 złotych, a maksymalna to 10 000 zł.
 • Okres lokaty trwa 3 miesiące i jest to lokata domyślnie odnawialna dlatego w panelu użytkownika możemy zmienić lokatę na nieodnawialną jeżeli po 3 miesiącach chcemy by pieniądze wraz z odsetkami wróciły na nasze konto.
 • promocja jest tylko dla nowych klientów IdeaBank’u, może być nim np. twój współmałżonek.
 • Mail może trafić do spamu, po jego kliknięciu mamy 30 minut na wypełnienie formularza, czasu spokojnie wystarczy, warto przygotować sobie dowód osobisty
 • Promocja trwa do 5 października, ale może zostać zakończyć się przed czasem.
 • W przypadku zerwania lokaty przed czasem [czyli po 3 miesiącach od daty założenia] tracimy tylko odsetki.
 • 50 złotych otrzymany przed 5 grudnia 2014, idealny prezent na mikołajki.

pełen regulamin dostępny tutaj.

ZAŁÓŻ LOKATĘ NA 3 MIESIĄCE I OTRZYMAJ BONUS W POSTACI 50 ZŁOTYCH

Lokata jest objęta BFG. Misją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) jest działanie na rzecz bezpieczeństwa, stabilności banków oLokata chroniona BFGraz wzrostu zaufania do systemu finansowego. Poprzez gwarancję wypłacalności depozytów do kwoty 100 000 euro w przypadku ewentualnego bankructwa jakiegoś z banków.

 

Skąd bierze się tak wysokie oprocentowanie najlepszej lokaty Happy w Idea Bank?

Oprocentowanie kredytów i lokat podaje się w Polsce w skali rocznej. 24% bierze się stąd że jeżeli umieścmy 1000PLN na lokacie happy to z odsetek otrzymany 12,47 złotych brutto od których musimy odjąć podatek Belki czyli 2,37 PLN co daje nam czystego zysku 10,1 netto [spokojnie nie musimy rozliczać się PIT’em z tych 2,37 Idea Bank zrobi to za nas] jeżeli dodamy do zarobionych odsetek 50 PLN premii od której nie płacimy podatku nasz zysk wynosi 1060 zł i 10 groszy. 50 złotych otrzymamy już 5 grudnia, a odsetki w zależnośći od tego kiedy założyliśmy lokatę po upływie 3 miesięcy. Policzmy teraz efektywne oprocentowanie. Bierzemy 60,1 dzielimy je na kwote zainwestowaną czyli 1000 zł. i mnożymy to wszystko razy 12 mc / 3 mc daje to nam około 24%. Równanie matematyczne liczące efektywne oprocentowanie lokaty Happy Idea Bank będzie wyglądać tak: 60,1/1000*(12/3) = 24,04%

Lokata_Happy-symulacja-bez-premi-z-podtakiem-belka
Ile daje nam lokata Happy na 5% z samych odsetek?

ZAŁÓŻ LOKATĘ NA 3 MIESIĄCE + premia 50 PLN

Jak zakłada się lokatę? Wideo instrukcja:

ZAŁÓŻ LOKATĘ NA 3 MIESIĄCE Z BONUSEM 50 ZŁOTYCH

Ranking najlepszych lokat krótkoterminowych do 3 miesięcy – porównanie

Poniżej prezentuje porównanie aktualnie dostępnych lokata. Widać że premia 50 złotych do lokaty happy powoduje dużą przewagę nad konkurencją. Ranking lokat zawiera też warunki założenia jak widać, aby mieć więcej niż 4% trzeba być zazwyczaj nowym klientem banku, co nie powinno dziwić bo to dobry sposób na pozyskanie nowych klientów. W przypadku meritum banku aby uzyskać 5% do lokaty zakładane jest konto bankowe, a sama lokata trwa tylko 2 miesiące.

ranking lokat tabela porównawcza

Wybierz najlepszą dla siebie lokatę z rankingu [wrzesień 2014] i załóż: 

LOKATĘ HAPPY + 50zł, // lokatę Meritum na 2 mc // Lokate w Bank Millennium na 3 mc // Lokata w BGŻ Optima na 3mc. W zestawieniu nie ma 4% lokaty Aviva na 3 miesiące z kuponem od 50-100 złotych, ponieważ wymaga ona otwarcia dodatkowych produktów ubezpieczeniowych, na który owy rabat się dostaje. Rabat na usługi ubezpieczeniowe jest udzielany w zależności od wpłaty min 5 tys. max 20 tys. zł.

Co zrobić gdy podałem/am zły email i nie mogę wypełnić formularza o lokatę ponownie?

brak uprawnien lokata happy ideabank
Zabezpieczenie przed założeniem kolejnej lokaty z tego samego komputera

Ze względu na zabezpieczenie aby 1 użytkownik mógł założyć tylko jedną lokatę IdeaBank wprowadził zabezpieczenie przed ponownym podaniem maila. A co jeśli podaliśmy już maila i zorientowaliśmy się że była w nim literówkaMamy dwa wyjścia z takiej sytuacji albo włączamy inną przeglądarkę zainstalowaną na naszym komputerze albo czyścimy pamięć podręczną naszej przeglądarki. Pamiętajmy by wejść w lokatę przez stronę 50zlZaKonto.pl 😉

Dodam jeszcze że czasami mail z linkiem do założenia Lokaty Happy może trafić do folderu spam, więc warto do niego zajrzeć gdy w ciągu kilku minut nie mamy nic w folderze odebrane. Promocje lokaty Happy z premią 50 zł. organizuje Agora S.A. wydawca m.in. gazeta.pl we współpracy z IdeaBank.

Po kliknięciu w link o otwarcie lokaty happy na urządzeniach mobilnych pojawia się błąd związanyz połączeniem SSL należy go zignorwać, informatycy pracują nad tym by go zlikwidować.

OTWÓRZ LOKATĘ NA 3 MIESIĄCE Z PREMIĄ 50 PLN

Poleć jak inni znajomym:

36 myśli na temat “Najlepsza lokata na wrzesień? 24% = Idea Bank 5% + 50 złotych premii

 1. Świetna opcja dla nowych klientów. Na pewno namówię siostrę na założenie lokaty, bo sama już jestem Waszą klientką.

 2. Idea Bank ma najlepsze oprocentowanie na rynku. I tu taka niespodzianka.
  Szkoda, że u mnie wszystkie osoby w rodzinie mają już konto w Idea.
  Chętnie rozreklamuję powyższy artykuł wśród znajomych.

 3. Właśnie szukałem czegoś, gdzie można ulokować swoje pieniążki. Chyba przemyślę wybór tej oferty, bo ja się na ty mza bardzo nie znam, a lepiej korzystać ze zdania ludzi orientujących się w temacie.

  1. Lepszej lokaty nie znalazłem, możliwe że pod koniec miesiąca będą jeszcze kolejne promocje które na pewno opiszę na blogu i na fanpageu „oszczedzam sprytnie!”

 4. Świetnie, na pewno skorzystam z tej lokaty, bo już od jakiegoś czasu chodzi za mną ten pomysł, a tu proszę, taka okazja.

 5. Ciekawy artykuł i ciekawa oferta. :D. Wiele widziałem już podobnych lecz ta jest najlepsza. Zastanawiam się czy nie skorzystać z tego.

  1. Im szybciej się zastanowisz tym lepiej możliwe że po 3 mc jak już zakończy się ta lokata Happy to inny bank zaoferuje podobną ofertę i znowu będzie można mieć niezły procent, a może więcej niż 50 zł premii

 6. Świetny artykuł, ale oferta jeszcze lepsza! Ja już mam u was konto, więc z wielką chęcią polecę je rodzinie i znajomym. Również muszę przyznać, że jest to bardzo przydatny blog ; )

 7. Super oferta! Zupełnie nic nie robiąc można zarobić 50zł w 3 miesiące. Nie wygórowana kwota a tak szybko można zarobić dodatkowe pieniądze. Poważnie przemyślę ofertę.

  1. Warto przemyśleć takie lokaty trafiają się raz na jakiś czas, możliwe że po 3 miesiącach jak już zakończy nam się ta lokata to inny bank zaoferuje coś podobnego i znowu zarobimy.

 8. Kiedyś też korzystałem z podobnej oferty w banku i pieniądze
  faktycznie zdobyłem. Mówię „faktycznie”, bo często słysząc o podobnych
  akcjach ludzie wątpią w ich prawdziwość i szukają miliona haczyków… a
  tymczasem zazwyczaj są to proste zasady. 😉

 9. Świetna oferta. W tym momencie nie potrzebuję żadnej lokaty, ale w przyszłości zajrzę na Państwa blog by znaleźć najlepszą i satysfakcjonującą mnie ofertę 🙂

 10. Muszę namówić dziewczynę na założenie tej lokaty, bo niestety ja jestem już starym klientem IdeaBank’u…

  1. Minusem takich ofert jest właśnie to że jest tylko dla nowych klientów, ale od czego ma się znajomych i rodzinę 😉 Jest tylko jedno ogranicznie! żeby założyć 2 lokaty na 2 różne osoby na tym samym komputerze trzeba wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki albo zmienić przeglądarkę na inną w innym przypadku na stronie zobaczymy informację że nie możemy założyć kolejnej lokaty.

 11. 5% to obecnie rzeczywiście dużo, a jeszcze te 50 zł premii to już w ogóle świetna sprawa. W moim banku oprocentowanie lokat wynosi 2%, więc warto zastanowić się nad założeniem lokaty w IdeaBanku.

  1. Niedługo dorzucę do artykułu ranking lokat, w których nie trzeba dodatkowo otwierać konto na razie jak sprawdzałem to ta oferta lokaty Happy nie ma konkurencji dzięki premii 50 zł.

 12. Oferta wydaje się naprawdę na poziomie, tylko zastanawia mnie jak wygląda to w praktyce. Czy rzeczywiście wpłacając minimalną kwotę 1000 zł po tych 3 miesiącach odsetki z tej kwoty wyniosą ok. 200 zł (ok. 150 zł z odsetek – 5% + 50 zł premii)? Nigdzie nie znalazłam jaki jest to rodzaj lokaty, tzn. czy w drugim miesiącu odstetki są liczone od pierwszej wpłaconej kwoty (w tym przypadku 1000 zł) czy od pierwszej wpłaconej kwoty wraz z miesięcznymi odsetkami (- 1050 zł) ?

  1. Karolino oprocentowanie czy to kredytów, czy lokat podaje się w Polsce w skali rocznej. 24% przy wpłacie 1000 złotych bierze się stąd że jeżeli umieścmy 1000 pln na lokacie happy to z odsetek otrzymamy 12,47 brutto (- podatek belki 2,37=10,1 netto ) + 50 pln od którego nie płacimy podatku.

   Zgodnie z informacją od banku: „kwota 50 pln jest zwolniona z PIT, jeśli otrzymuje ją osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej; bo zwolniona jest wartość nieodpłatnych świadczeń otrzymanych w związku z promocja i reklamą świadczeniodawcy jeśli jednorazowa wartość tych świadczeń nie przekracza 200 zł (art. 21 ust.1 p. 68a UPIT);
   Gdyby z promocji skorzystał podmiot gospodarczy – to musiałby zapłacić podatek jak od każdego innego przychodu, ale lokata Happy jest przeznaczona dla osób fizycznych.”

   więc przy wpłacie minimalnej kwoty na lokate happy ideabank otrzymujemy netto 1060,1 PLN co odpowiada oprocentowaniu na poziomie ~24%. Wkróte zobrazuje to lepiej we wpisie. Jeżeli masz jakieś pytania pisz śmiało 🙂

  2. A co do drugiego pytania to kapitalizacja o która pytasz następuje na koniec okresu czyli po 3 miesiącach, kwota premii nie powiększa twojego kapitału początkowego. Reasumując wrzucamy 1000 zł. po 3 mc mamy 10,1 zl + 50 zl czyli o 60,1 zl na naszym koncie wiecej. oczywiście w przypadku wpłaty 1000 zł.

 13. Bardzo fajna promocja, niestety z kwotą minimalna, ale pewnie bez niej nie otrzymałoby się tej premii. W moim banku przez 3 miesiące cieszyłam się z oprocentowania 4%, a później spadło do niecałych 3%.

 14. Dokładnie tak jak piszesz, haczykiem może być to że jest to jednorazowa oferta oraz to że nasze dane osobowe będą w ich bazie marketingowej, ale przecież zawsze możemy się z niej wypisać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *